Jak to začalo

Pár slov, jak to začalo 🙂 a proč právě Cane Corso

Úvodem nás zkusím trošku představit.. Hlavou naši smečky jsem já a občas můj přítel Michal a šéfujeme dvěma zlobíkům CC.. Fabimu a Charm. Společně žijeme v rodinném domku v obci Pstruží nedaleko Frýdku-Místku. O nás dvounožcích vám vykládat nebudu, proto tady nejsme.. a o našich mazlíčcích se dozvíte v dalších rubrikách.

Jak to začalo..

Snad jako každá malá holka jsem toužila mít doma psa. Vzhledem k tomu, že jsem až donedávna bydlela v paneláku, o velkém pesanovi nemohla být ani řeč a o malého jsem nestála, musela jsem tedy počkat AŽ.. Prozatím se u nás vystřídalo pár kanárku, křeček a papoušek. Jak jsem rostla, tak jsem měnila úvahy „co za psa“ – od dobrmana přes rotvajlera a další podobné ke kníračovi, biglovi. Před nějakými 3mi lety jsem se poprvé setkala s CC. Byl to nádherný mladý pes. Zcela nekupírovaný s úžasnou povahou. A bylo rozhodnuto! Když psa tak jedině Cane Corso. Trošku to urychlím a rovnou skočím do doby, kdy začlo být vybíráni čtvernohého mazlíčka aktuální. Samozřejmě to začalo scháněním informací o povaze Cane Corso. Zaplať pán Bůh za internet :-).

Přečetla jsem neskutečné množství informací a to snad úplně o všem co se CC týká. Když jsem se utvrdila v tom, že mám vybráno opravdu to pravé plemeno, začalo čtení na novo 🙂 tentokráte o výchově, výcviku, krmení, péči… zase krmení. Když jsem si přestala pohrávat s myšlenkou zda vařit, krmit BARF nebo zda zvítězí granule (rozhodla jsem se pro granule) přišel problém jaké :-(. Když se zeptáte mého přítele, ten vám řekne, že jsem s tím otravovala snad denně. A jako správný začátečník jsem lezla do každé možné diskuze a otravovala i tam 🙂 nj. ale 1000 lidi 1000 nazorů. Nakonec se zvládlo i to a vybrala jsem ty nej granule.. Mimochodem dneska samozřejmě krmím úplně jinýma 🙂 , ale o nich můžu opravdu říct, že jsou jedny z těch NEJ.. No takže teď už mi v podstatě scházelo vybrat „jen“ tu pravou CHS.

Stanic jsem našla vcelku dost, to nebyl problém. Ovšem né každá vyhovovala. Buď neplánovali vrh, nebo byly šteňátka rezervované, příp. byly k odběru moc brzy, nebo zase moc pozdě, když už by to všecko sedělo, nelíbili se mi rodiče. Zle bylo i když se mi nelíbil pouze jeden z nich. Někteří psi, na kterých se u nás chová s CC nemají nic společného, ale to milovníkům asi nemusím zdůrazňovat a já opravdu toužila po šteňátku s dobrým a zajímavým rokodmenem, po zdravých a prověřených předcích a v tomhletom jsem nehodlala slevit. Takže výběr se mi dost zužil 🙁 Ovšem kdo vytrvá sklízí úrodu 🙂 A já opravdu narazila na stanici, která splňovala vše, o co jsem žádala. Kdo si myslí, že tím mé vyprávění konči, bohužel…. Ona to totiž nebyla stanice CC, ale Burbulů :-))  a tak jsem si začla pohrávat s myšlenkou že vyměním Canika za Boerboela. Naštěstí alespoň někdo měl u nás doma rozum a na Burbula padlo rezolutní NE (já ovšem vím, že kdybych chvíli přemlouvala, z NE by se stalo ANO 🙂 )  No a když jsem pak v tom šmejdění na netu našla tu ONU CHS, taky jsem se rychle vrátila na zem… dokonce se mi podařily najít celé dvě stanice, odkud bych mooooc chtěla pejska. Abychom se zase posunuli o kousek dál rovnou vám prozradím, že ani z jedné Fabi nepochází. Jedni byli nuceni krytí odložit a v té druhé fenka bohužel nezabřezla. Takže radost opět vystřídalo na čas naprosté zoufalství. Já však byla odhodlaná si pro pejska jet téměř na kraj světa :-). Nakonec to nebylo tak daleko a stačila cesta na Slovensko, konkrétně do CHS Petto Largo.

Uf… konečně jsme se tedy dostali k tomu, že 7.1.2010 se narodil ten nejkrásnější a nejúžasnější CANÍK – Fabio Petto Largo. 

A teď si myslím, že je ta pravá chvíle poděkovat Andy a Tomovi do CHS Petto Largo, že jsem se mohla stát hrdou majitelkou tohohle úžasného pejska.

Vzhledem k tomu, že to, co jsem až dosud popisovala, zabralo asi rok a půl mého života, 8-mi týdenní „čekačka“ na Fabiho příjezd do nového domova už se dala vydržet. Zatím se nakupovalo krmení, dobrotky, pelíšek, různé hračky, vodítka, obojky. Musím přiznat, že mám doma i pár nepotřebných věcí, jako třeba psí kartáček na zuby :-). Cesta na Slovensko a zpět proběhla bez problému. Fabi byl od prvního dne doma strašná šikulka, rychle se učil, hned pochopil kdo je panička, koho se má držet 🙂 a během chvilky se stal miláčkem celé rodiny a nejen jí. Ta malá rozkošná kulička dostala prakticky každého. Prvních pár dní jsme ho nechali vydechnout, přivyknout si na novou rodinu a pak jsme začli se socializací a výchovou.. nebo alespoň takový byl plán. Ovšem ty né vždy vychází, a nám začly jiné starosti. O tom však více v rubrice BABESIOZA. Dnes už je Fabio puberťák a paničce dělá vesměs jen radost. Občas je to sice pěkný zlobík, asi jako každý správny pes, ale ani tak bych ho nedala za nic na světě :-). Snažíme se mu dopřát pohodový život, takže prozatím nenavštěvujeme cvičák a trénujem doma, na procházkách a uplácíme jej všemožnými dobrotkami.

Taaak a tohle je teprve půlka příběhu..

Pro ty z vás, které už nudím mám připravenou kratší verzi o tom, jak se k nám dostala Charm La Diva Blue..

Kratší a nepravdivá verze o Charm

Náš tehdy už 5ti měsíční Fabi si jako velký chlap jednou vyšel sám na špacír. My jako správní paničkové bychom si toho ani nevšimli, kdyby se nevrátil s kamarádkou. Poměrně malinkou (ale ani tak ji nešlo přehlédnout) modrou fenečkou CC. No a my jsme prostě neměli to srdce ji vyhodit (popravdě ona by se asi ani nedala). Takže u nás zůstala a my pro ni vymysleli jméno Charm La Diva Blue..

Delší, ale za to pravdivá verze o Charm

Při našich opakovaných cestách na jižní Moravu jsme jednou navštívili CHS paní Edity. Samozřejmě to nebyla náhoda, že zrovna měli asi týdení miminka. V pelechu se vedle maminy hemžilo 8 drobečků. Tehdy nás samozřejmě ani nenapadlo, že by některý z nich (spíše některá) mohl jednou být náš… Já samozřejmě jako správný „canikář“ pořád sledovala dění na polí CC jak u nás, tak v zahraničí. Zajímalo mě kde je co nového, kdo co plánuje, kde se co rodí, případně jak mrňousci rostou tím pádem se jednou z nejnavštěvovanějších stránek stala právě i zmíněná CHS. Dokonce jsem i sledovala porod, který probíhal přes skype 🙂 tehdy jako nezainteresovaný pozorovatel. Mimča byla zarezervavaná před narozením snad už všechna, proto jsem se divila, když se pak jako nové info na stránkách objevila jedna fenečka jako volná. A tak jsem si opět začla pohrávat s myšlenkou… hm, taková krásná modrá fenečka, ta by se mi líííbila 🙂  No líná huba holé neštěstí, tak jsem se s paní Editou spojila, a poptala se, zda by neměla problém, kdyby malá odešla do rodiny k nám. Můžu říct, že to bylo opravdu za 5min. dvanáct, protože chvíli po mě už ji chtěl někdo jiný. A tak jsme si na začátku června jeli pro další přírustek do rodiny 🙂 jménem Charm La Diva Blue..

Charm dle mě měla situaci u nás jednodušší, protože ji od začátku dělal společnost starší bráška a učí ji jak se chovat. Nepřeháním když řeknu, že je jako jeho stín, kde je on, je i Charm a já mám to štěstí, že Fabi jde většinou za mnou. Občas nás malá princezna řádně zlobí a to všechny. Fabio s ní má zlatou trpělivost, já osobně bych ji být v jeho kůži někdy zakousla :-). Ale většinou jsou ti dva nerozlučná dvojka, až mám někdy pocit, že zanedbávají paničku :-(. Jenže já vím jak na ně. Stačí někde trošku zašustit, vzít do ruky něco dobrého a rázem jsem středem pozornosti 🙂 Tohle je zhruba příběh, jak jsem se stal majitelkou dvou úžasný psů plemene Cane Corso.

A tím je naše smečka kompletní 🙂 Alespoň prozatím :-))

(8.8.2010)

1 komentář u „Jak to začalo

  1. Dobrý den, chtěla bych se optat mám stejnou otázku jako jste kdysi měla vy. Máme doma caníka, krásnou fenečku Coru. Jsou jí 2 měsíce, granule máme ještě od chovatele zn. Eminent. Jakýma granulkama krmíte své pejsky vy ? Mnohokrát Vám děkuji za odpověď

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.